Bez kategorii

Czego chce współczesna kobieta…

W dzisiejszych czasach kobiety nie mają łatwo w życiu, ale chyba też nigdy łatwo nie miały. Walczą o stanowiska, pensję, walczą o męża, partnera, dom. Chcą godzić ze sobą wiele sprzeczności…

Współczesne kobiety wymykają się stereotypom. Coraz częściej stają się bardziej świadome swojej wartości, coraz częściej spełniają swoje marzenia. Są inteligentne, pracowite i ciekawe świata. Szukają tak popularnej równowagi pomiędzy życiem osobistym i karierą zawodową, kiedy to temat life/work balance, moim zdaniem nie jest rozwiązaniem. Powinnyśmy wręcz odejść od próby pogodzenia tych dwóch światów na rzecz odnalezienia tego, czego najbardzie pragnę w swoim życiu, tego czemu ma służyć moje życie? Wtedy rozpocznie się podróż w nieznane, na początku zazwyczaj pojawiaja się demony, które mówią nie rób tego, czy nie uda Ci się… jednak kiedy robisz to co kochasz, to co sprawia, że Twoja dusza rośnie, wszystko staje się jasne i proste.

Elizabeth Lesser autorka książki „Masz w sobie siłę” cytuje słowa perskiego poety: „Gdy robisz coś z głębi swej duszy, czujesz, jak wzbiera w tobie rzeka, radość.” Rumi żył w XIII wieku a jego słowa są wciąż aktualne i z każdą dekadą odkrywamy jak nabierają coraz większego sensu nie tylko w życiu prywatnym ludzi, ale też w sferze biznesu. Również Elizabeth zagubiła się gdzieś w swoim życiu. Za namową przyjaciół udała się do medium w Albuquerque w Nowym Meksyku, prosząc o życiowe wskazówki. Po prawie 20latach odnalazła nagranie z tej sesji, medium zadawała wiele pytań w stylu: czego chce się nauczyć twoja dusza?, ale to co najbardziej utkwiło jej w pamięci to dobitna wskazówka Rzeczniczki Ducha (medium), że „Pora, byś odpowiedziała na wołanie swojej duszy. Woła do Ciebie lecz za bardzo się boisz, by ją usłyszeć.(…) myślisz, że wiesz co jest ważne lecz tak nie jest(…) to, co wydaje się teraz bolesną stratą, później stanie się czymś pieknym”. Eliizabeth wiedziała już wtedy, że zanim będzie lepiej, może być gorzej, ale lepiej będzie tylko wtedy, gdy pozwolisz na to żeby było gorzej. Od tamtej pory bardzo wiele się zmieniło w jej życiu, odnalazła głos swojej duszy i do dzisiaj wspiera ludzi w doświadczaniu zmian i niekończącej się transformacji.

Ogromne znaczenie, ze względu na wymiar jakim jest czas, którego każda z nas ma ograniczony zasób, ma świadomość czego się chce. Jesienią tego roku miałam okazję oglądać niesamowity film „Wyścig z czasem”(In time 2011). Jest to thriller ukazujący świat w niedalekiej przyszłości, gdzie czas, najcenniejsze dobro, został sprowadzony do jedynej powszechnie akceptowanej waluty. Główny bohater Will Salas (Justin Timberlake) należy do mieszkańców ostatniej strefy, którzy każdego ranka budzą się z zapasem 23godzin, zdając sobie sprawę z tego, że jeżeli nie zarobią wystarczającej ilości czasu, nie dożyją następnego dnia. Zachęcam Cię do obejrzenia tego filmu, ponieważ pokazuje całkiem inną perspektywę życia, w której nie ma czasu na marnowanie czasu. A odpowiedź na pytanie czego chcę naprawdę stanowi o tym kim jesteś i jak żyjesz. Na znaczeniu nabiera to co chciałabyś zrobic, co zobaczyc, z kim spędzać czas i czemu go poświęcać?

Zapraszam Cię do eksperymentu: znajdź dla siebie spokojne miejsce, gdzie nikt przez następne 15 minut nie będzie ci przeszkadzał. Zamknij oczy, Skieruj swoją uwagę do środka, oddychaj i zrelaksuj się. Pozwól sobie odnaleźć poczucie celu. Zaproś część ciebie, która zna wszystkie odpowiedzi na pytania dotyczące Ciebie. Poproś ją aby zechciała z toba porozmawiać i pokazać Ci odpowiedzi na pytanie: czego chcesz najbardziej w życiu – co jest dla ciebie najwazniejsze, pozwól sobie wyłączyć świadome kontrolowane myślenie, a zaufać pojawiającym się obrazom i uczuciom. Zapamiętaj to co się pojawiło i zobacz co pojawia się w kontekście tego, co i kto Cię wspiera w tym wołaniu? Co Cię hamuje i ogranicza? Czemu to służy? Kiedy odnajdziesz odpowiedzi, podziękuj części siebie za obrazy, które się pojawiły. Weź kartkę zapisz odpowiedzi. Zastanów się co chcesz z tym zrobić dalej. Może wyruszyć w podróż… Powodzenia.

Kinga Łakomska, psycholog, terapeuta, coach, trener NLP 

Artykuł ukazał się w lifestylowym magazynie WOW marzec 2012

Autor zgadza się na przedruk tego artykułu w innych serwisach. Warunkiem publikacji jest umieszczenie pod artykułem następującej informacji wraz z linkiem do psychoterapianlpt.pl:

Artykuł pochodzi ze strony psychoterapianlpt.pl

Standard

2 thoughts on “Czego chce współczesna kobieta…

  1. Film „Wyścig z czasem” faktycznie zmienia perspektywę postrzegania rzeczywistości. Można powiedzieć, że nawet wygina rzeczywistość do tego stopnia, że jest ona po prostu nieludzka, zautomatyzowana. Poza tym czy marnowanie czasu jest zawsze złe? 🙂
    Zuza ostatnio opublikował…Terapia WrocławMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge