Bez kategorii

Budowanie relacji/ Krok 1: Flirt

Czym jest flirt?

Flirt to relacja dwóch lub więcej osób, polegająca na wzbudzaniu zainteresowania drugiej osoby używając gry słów, dwuznaczności, niedopowiedzeń. Flirt może się rozwijać na warstwie werbalnej i niewerbalnej. Flirt ma na celu wstęp do dalszej znajomości lub po prostu dobrą zabawę.

Czy flirt jest dla każdego?

Zdecydowanie tak. Trzeba być oczywiście ostrożnym zarówno w kwestii jego intensywności jak i ukierunkowania. Należy wiedzieć na co sobie pozwolić w jakiej sytuacji i w jakim towarzystwie. Flirt to poniekąd potyczki intelektualne. Im bardziej inteligentny „przeciwnik” tym większe wyzwanie. Szczególnie ważny może być flirt dla osób, które są w związkach. Namiętność i flirtowanie dodaje pikanterii tej relacji i ożywia ją. Niektórzy mężczyźni są zdania, że kiedy jest się w związku z kimś flirtowanie jest zabronione, jednak ja uważam, iż flirt z innymi mężczyznami może dowartościować jedynie kobietę. Pamiętajmy o tym , że oczywiście jeżeli taka kobieta czuje się nieszczęśliwa w swoim związku i niedoceniana, to taki flirt może stanowić zagrożenie dla tej stałej relacji i przerodzić się w coś więcej.

Czy flirtu można się nauczyć?

Flirtu można się nauczyć, jednak wymaga on pewnej sprawności intelektualnej i wymagający pod względem postawy. Flirtować uczymy się na różnych polach. Flirtujący powinni mieć szczególny sposób bycia, ale tego też można się nauczyć, wprowadzając się w odpowiedni stan i oczywiście używając konkretnych tekstów, odpowiednio dozowanych komplementów i zaczepek.

Jak pokonać nieśmiałość w kontaktach z mężczyznami?

Myślę, że doza nieśmiałości w kontaktach z mężczyznami jest czymś bardzo uroczym i intrygującym. Jednak nieśmiałość w ostrym wymiarze, może nam zamknąć drogę do szczęścia i nowych relacji. Pierwszym krokiem do pokonania nieśmiałości jest zaufanie do siebie i pokochanie siebie. Wiem, ze może nie wydawać się to dla niektórych łatwe, ale właśnie takie jest. Kiedy czujesz, że od Ciebie zależy to co dzieje się w Twoim życiu, bierzesz życie w swoje ręce, wiesz, że masz swoje prawa, stoisz po swojej stronie i jednocześnie jesteś otwarta, czujesz gotowość na to co może się zdarzyć. Każda z nas miała w swoim życiu chociaż jedną sytuację, kiedy czuła się pewna siebie, nawet jeżeli chodziło o lalkę, kiedy miałaś 5 lat. Masz taką sytuację, czy kontekst w którym czujesz się śmiała, w którym czujesz się komfortowo. Teraz to co należy zrobić to rozszerzyć tę strefę komfortu na sytuacje związane z mężczyznami. Najpierw tymi najbliższym, później dalszymi znajomymi, aż w końcu będziesz mogła ćwiczyć na obcych, nieznanych Ci do tej pory mężczyznach. Bardzo ważne jest to, że im więcej razy porozmawiasz z takim „obcym” mężczyzną tym będziesz bardziej śmiała w takich sytuacjach.

Jak skutecznie nawiązywać kontakt w różnych sytuacjach?

Skuteczne nawiązanie kontaktu, rozumiem poprzez doprowadzenie do sytuacji, w której kobieta rozmawia w sposób swobodny i satysfakcjonujący dla obu stron. Proces ten jest stosunkowo prosty w teorii, o wiele trudniej z wykonaniem. Niestety najważniejsze jest pierwsze wrażenie, dlatego przede wszystkim musimy zadbać o nasz wygląd zewnętrzny. Nawet jeżeli będziesz najbardziej błyskotliwą kobieta na świecie, a będziesz miała na sobie wyciągnięty dres to mężczyzna zwróci na Ciebie uwagę dopiero wtedy kiedy się odezwiesz, jednocześnie wszyscy mamy pozakładane jakieś filtry na naszą percepcję, dlatego o wiele łatwiej przebić się zadbanej inteligentnej kobiecie, aniżeli nie zwracającej na siebie uwagi zaniedbanej kobiety super niesamowitej. Dlatego pierwszym krokiem jest nasz wygląd zapach, sposób poruszania się i postawa. Kolejnym elementem jest to co o sobie myślimy. Jeżeli myślę o sobie „jestem głupia i brzydka”, to nie ma szans, żeby ktoś dobry dla nas się nami zainteresował. Kiedy myślę „jestem atrakcyjna i pociągająca” wtedy przyciągam mężczyzn. Idąc dalej musisz wiedzieć, czego chcesz i nie poddawać się, ćwiczyć. Z każdej rozmowy można wysnuć jakieś wnioski, które zaprocentują w przyszłości. Kobiety często wpadają w pułapkę „kobiet będących pewnymi siebie” , myślą, że ze względu na swoja niezależność mężczyźni ich się boją. To nie jest kwestia niezależności, ale tego w jaki sposób zachęcamy naszych potencjalnych rozmówców. Mężczyźni są bardzo nieśmiali i nie podejdą do kobiety, która wydaje im się niedostępna. Swoją dostępność można kształtować za pomocą przestrzeni i sygnałów niewerbalnych, uśmiechu, spojrzenia, gestów. Możesz, czekać aż mężczyzna podejdzie do Ciebie, możesz sama podejść do niego. Oni bardzo to doceniają, Ty zmniejszasz dystans i dajesz mu szansę na podjęcie rozmowy. Jeżeli on tego nie zrobi, Ty możesz zacząć, zadając pytanie lub rzucając luźną uwagę na temat tego co się dzieje w danym miejscu. Kiedy on zacznie z Tobą rozmawiać, najważniejsze jest, żeby nie przechodzić do zbyt głębokich i intymnych tematów. To mogłoby go zrazić. Postaraj się porozmawiać na temat dla niego interesujący, nauczyć się czegoś od niego. Pamiętaj o dwuznacznościach czy niedopowiedzeniach, rozmowa powinna mieć lekki charakter. Postaraj się dopasować do Twojego rozmówcy, tak aby czuł się z Tobą dobrze. Jeżeli flirtujesz z kimś kogo nie znasz, twoim celem może być umówienie się z nim na randkę. Możesz zapytać czy się razem gdzieś wybierzecie, skoro on lub … „coś tam” bo Ty nigdy nie byłaś, a jesteś bardzo tego ciekawa. Dobrze jest jeżeli to on poprosi Cię o numer telefonu, jednocześnie to również dla nich bardzo trudne. Jeżeli dajesz mu swój numer poproś o jego, a najlepiej weź jego numer i powiedz, że to ty się odezwiesz.

Jak się zachowywać, by nie być uznaną za nachalną, ale okazać zainteresowanie?

Uśmiech i spojrzenie są niezastąpione, aby okazać zainteresowanie. Kiedy widzisz, że mężczyzna nie chce z Tobą rozmawiać, nie naciskaj, nie zadawaj kolejnych pytań, nie proś o to żebyście się umówili kiedy on odpowiada, że jest zajęty. Pozostawiaj mu przestrzeń. Daj mu szansę, żeby to on przejął prowadzenie w rozmowie. Pozwól się podrywać.

 

 

 

 

Standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge