Bez kategorii

Współczesny tulipan?

1.Dlaczego kobiety dają się nabierać uwodzicielom?

Ponieważ pragną szczęścia i prawdziwej miłości. Kobiety chcą być kochane, lubią być podrywane uwodzone, mają różne przekonania na swój temat np. że się zakochały, że powinny się cieszyć, że mają partnera, jednocześnie często mają niskie poczucie własnej wartości albo nie poznały nikogo lepszego do tej pory. To je dowartościowuje. Kiedy spotykają mężczyznę, który jest silny, pewny siebie, pociąga ją, jest nią zainteresowany często za tym podążą. Niestety nie zawsze intencje tej drugiej strony są czyste I okazuje się, że ją oszukał.

2.Czy Artura Buczka  można nazwać współczesnym Kalibabką /Tulipanem?

Znając jego historię jest czy był oszustem, który wykorzystywał kobiety grając na ich uczuciach I potrzebach, więc można go porównywać do Jerzego Kalibabki, czy przyjrzeć się jego metodom.

3.Jak uniknąć oszustwa z rąk uwodziciela?

Przede wszystkim jest kilka rodzajów uwodzenia w relacji damsko męskiej. Pierwsza to taka, kiedy mężczyzna szuka dziewczyny i ma dobre intencje w stosunku do niej i to jest w porządku. Żeby kogoś poznać trzeba mieć odpowiednie umiejętności. Drugi rodzaj, kiedy mężczyzna ma założenie, że chcę poderwać dziewczynę i wykorzystać seksualnie, podbudować swoje ego i poczucie własnej wartości, i trzeci rodzaj kiedy uwodzą kobiety z premedytacją chcąc je oszukać i skłonić do przekazania im swoich dóbr materialnych lub kradzieży wartościowych przedmiotów. Kobiety powinny być uważne i dbać o siebie, chronić swoje granice psychiczne I fizyczne. Uniknięcie oszukania w ogóle jest bardzo trudne, bo trudno rozpoznać takiego uwodziciela. Najczęściej sprawia on wrażenie, że jest mężczyzną jakiego pragniemy. Pewnym siebie, czasami wręcz bezczelnym. Jest silny i jednocześnie delikatny. Po za tym lubimy być uwodzone i możemy się równie świetnie przy tym bawić. Mężczyźni są uczeni jak rozmawiać z kobietą, co robić aby była pod jego wrażeniem. Specjalnie dostarcza jej skrajnych uczuć po to, by ją intrygować. Kobiety nie lubią jednostajności i nudy. Spędzają wiele godzin na tym, żeby pięknie wyglądać. Miło jest kiedy ktoś to docenia. Jedną ze wskazówek, że taki chłopak może stosować techniki uwodzenia jest to, że szybko dąży do kontaktu fizycznego. To że jest zaczepny. Z jednej strony prawi komplementy, a z drugiej wprowadza nas w stan zmieszania.

To co możemy zrobić to dbać o poczucie własnej wartości i kochać siebie. Poznać rodzinę znajomych tej osoby, zwracać uwagę na to czy nie nazbyt szybko ten związek się rozwija. Zdarza się, że mężczyźni czasem miesiącami, nawet latami budują zaufanie kilku kobiet jednocześnie. Kobiety chcąc uniknąć takiej sytuacji powinny uniknąć, zbyt szybko rozwijających się relacji: seks, wspólne mieszkanie, pożyczanie pieniędzy. Uważność na wszelkie sygnały z ciała i które Cię niepokoją. Czasem cokolwiek. Mamy w końcu coś takiego jak kobieca intuicja, korzystajmy z niej pamiętając o tym, że takie osoby są bardzo dobrze przygotowane. Jeżeli dodatkowo mężczyzna jest dobrze ubrany, bardziej mu ufamy. Kiedy robimy takie rzeczy to ryzykujemy, to jest nasz wybór, dobrze żeby został podjęty świadomie. Ciekawostką jest, że jedna z zasad o uwodzeniu mówi „nie wydawaj pieniędzy na kobietę dopóki się z tobą nie prześpi.”

4.Czy kobiety wolą być oszukiwane tylko dla paru chwil szczęścia przy boku atrakcyjnego mężczyzny?

Kobiety na poziomie świadomym deklarują że nie znoszą kłamstwa i bycia oszukiwanymi niestety czasami na wiele spraw przymykamy oko, udajemy, ze czegoś nie ma, nie zwracamy uwagi. Kobiety kiedy  poznają takiego mężczyznę, który jest niesamowity, tracą czujność, nie myślą o naiwności i po prostu korzystają z życia i szczęścia jakie im się przytrafiło. Jeżeli jest przystojny i szarmancki nasza uwaga jeszcze bardziej słabnie i przestajemy kontrolować, to co się dzieje. Uwodziciele wybierają w sposób konkretny swoje zdobycze. Szczególnie narażone są kobiety, których obecne relacje, związki właśnie się nie układają, praca nie sprawia im radości, chcą udowodnić sobie, ze przecież nie wszyscy muszą być tacy źli. Nie on. Chcą w to wierzyć.. Dość łatwo wtedy kogoś zmanipulować.

5.Na co zwracać uwagę poznając mężczyznę, co powinno nas zaniepokoić.

Przede wszystkim , kiedy wszystko się dzieje zbyt szybko, kiedy mężczyzna zbyt szybko dąży do kontaktu fizycznego, jest natarczywy czy przytłaczający, kiedy chce pożyczyć od nas pieniądze. Tacy typowi uwodziciele szukający dziewczyny na „jedną noc” są łatwiej rozpoznawalni, oni nawet nie chcą być zaklasyfikowani jako materiał na chłopaka czy męża. Trudniej jest z tymi, którzy przez dłuższy czas budują swoją pozycję.

 

Konsultacje do TVP, Kinga Łakomska

Standard

One thought on “Współczesny tulipan?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge