Bez kategorii

O uwodzeniu – zasady z przymróżeniem oka

Sztuka uwodzenia jest czymś więcej niż poderwaniem mężczyzny, jest czymś więcej niż flirt i nie do końca mieści się również w ramach tych dwóch pojęć. Wiele z nas nie wie jak to robić, jak zjednywać sobie ludzi, w jaki sposób być osobą atrakcyjną dla innych. Jednocześnie nie zwracając uwagi innych głównie poprzez swój wygląd. Uwodzenie to proces, którego można się nauczyć, a może przede wszystkim odkryć w sobie jak zachwycać swoją osobą.

 1. Wyglądaj na kobietę zadbaną! Nie ubieraj się jak wamp. Zainwestuj w swoją skórę i ciało. Dbaj o swoją higienę, dietę i zdrowie.
 2. Najważniejszą sprawą jest nawiązanie kontaktu. Jeżeli jesteś w grupie znajomych, to spoglądaj w oczy interesującego Cię mężczyzny. Rób to z umiarem. Baw się dobrze. Uśmiechaj się do niego. Następnie stwórz okazję do tego, żeby mógł do ciebie podejść, tak żebyś była sama. Stań obok niego.
 3. Nie bądź nachalna. Pamiętaj, że większość facetów jest nieśmiała w relacjach damsko męskich.
 4. Wybierz wśród postaci z filmów czy książek kobietę, którą uważasz, za niesamowicie pociągającą i wyobraź sobie, że jesteś tak samo pociągająca jak ona. Poczuj to.
 5. Daj się rozśmieszyć ( jednak jeżeli uważasz, że jego żarty są na żenującym poziomie, daj sobie spokój).
 6. Nie rozmawiaj o sprawach intymnych i trudnych.
 7. Kiedy będzie chciał Twój numer telefonu, poproś również o jego numer, jeżeli będzie zainteresowany na pewno Ci go da (sama nie musisz mu go dawać).
 8. Nie wyczekuj na jego telefon, poszukaj sobie zajęcia, znajdź sobie hobby. Nie tęsknij. Bądź miłą dziewczynką, ale miej swoje zajęcia.
 9. Bądź wyprostowana. W sposób elegancki zwracaj na siebie uwagę.
 10. Poczuj się dobrze w swoim ciele, jednocześnie dbając o siebie. Możesz mieć krzywe nogi, ale taka twoja uroda, Tobie się one podobają. Masz być spójna. Musisz znać swoje niedoskonałości, zaakceptować je, ale nie eksponować i obnosić się z nimi.
 11. Nie ma dla mężczyzn nic bardziej atrakcyjnego niż kobieta pełna godność i pewna siebie. Taka, która nie biegnie na każde jego skinienie.
 12. Pamiętaj, że mężczyzna wejdzie w związek z kobietą która jest interesująca, nie z taką która jest doskonała.
 13. Jeżeli będziesz „leżeć jak kłoda” nie uwiedziesz go.
 14. Jeśli będziesz starała się za bardzo, mężczyzna sprawdzi do jakich granic skłonna jesteś się posunąć, jak daleko może rzucić patyk, a Ty aportujesz go w zębach.
 15. Definicja zapadającej w pamięci seksownej kobiety: kobieta, która jest zdolna samodzielnie funkcjonować i zadbać o siebie, nie pozwoli nad sobą górować, nie będzie się szczypać i kiedy trzeba potrafi każdemu powiedzieć, żeby przestał ją wkurzać.
 16. Kiedy kobieta nie potrafi sobie poradzić w życiu, jest taka uległa i nieporadna, kiedy użala się nad sobą, jest mało atrakcyjna, ponieważ może być ciężarem dla mężczyzny.
 17. Pamiętaj żadne popadanie w skrajności nie jest atrakcyjne.
 18. Zadbaj o to jak się ubierasz: skąpo ubrane kobiety są spostrzegane przez mężczyzn za zbyt otwarte: skoro na wstępie pokazują wszystko to raczej nie mają nic do zaoferowania poza ciałem i przestają być interesujące. Kiedy mężczyzna widzi taką kobietę nie myśli jak świetnie prezentowałaby się nago, tylko o wszystkich innych z którymi spała.
 19. Faceta pociągają kobiety które dbają również o własne przyjemności.
 20. W filmie „ Closer” (Jude Lowe, Natalie Portman) , bohaterka którą gra Portman pyta postać Juda Lowe: dlaczego kocha pewną fotografkę (Julię Roberts), czy dlatego ,że odniosła sukces? Na to on: nie , dlatego, że ona mnie nie potrzebuje.
 21. Generalnie świat mężczyzn jest ich, jeżeli kobieta zaczyna coś robić po swojemu to zaczyna być intrygujące/jak możemy dopasować się do jej pikantnego intymnego świata.
 22. Wyzwanie umysłowe nie brzmi: czy uda mi się z nią przespać, ale czy uda mi się zdobyć i utrzymać jej uwagę./ dopiero później może się z nią przespać, bo to kobieta ma mieć kontrolę.
 23. Na początku nie pytaj : nie pytaj nigdy na czym stoję, dokąd to prowadzi, jak wyobrażasz sobie przyszłość, czy może chcesz się ustatkować, poszukuję bezpieczeństwa a ty?
 24. Nie zbyt szybko wdzieraj się w jego życie, bo uzna on, że jesteś zakochana w samym tylko wyobrażeniu bycia w związku
 25. Nie używaj słowa Zobowiązanie.
 26. Pod koniec randki nie pytaj, kiedy znowu się zobaczymy, kiedy zadzwonisz. Zachowuj się kobieco, uśmiechnij się pocałuj go podziękuj. I powiedz jak świetnie się bawiłaś.
 27. Kiedy facet nie ma gwarancji, a przywiązał się i obawia się że w każdej chwili możesz odejść , to myśl o umocnieniu związku zaczyna mu się bardzo podobać.
 28. Kobieta nie może być królową śniegu/ przykryj garnek gotując powoli doprowadzisz do wrzenia. Kobieta powinna dawać zachętę i uciekać, być kobiecą, ujmującą, uwodzicielską, ale nie za mocno bo zaczyna ich to irytować.
 29. Nie bądź zbyt otwarta, oczywista i nie przybiegaj na każde zawołanie.
 30. Rozgryź jego rozkład zajęć ale nie pozwól na to, aby on poznał twój.
 31. Nie nadzoruj faceta, nie musi się meldować.
 32. Jak facet do ciebie dzwoni musisz wydawać się bardzo zajęta nawet, jeżeli siedzisz i się nudzisz
 33. Rozmowa przez telefon: kończ w miarę szybko i się rozłączaj,  żeby nie przegadać.
 34. Mężczyźni lubią zasady i wytyczne. Mężczyźni szanują kobiety, które mają zasady.
 35. Mężczyzn podnieca wiedza, że jest w kobiecie taka sfera, do której nie mają dostępu.
 36. Tajemniczość, posiadanie sfery tylko dla siebie jest intrygujące.
 37. W momencie, kiedy odkładasz swoje życie na bok, tracisz na atrakcyjności.
 38. Nawet najlepszy seks nie sprawi, że facetowi zacznie na Tobie zależeć!
 39. Każąc mu zaczekać na seks dowiesz się czy ma wobec ciebie poważne zamiary. Jego zachowanie pokaże ci, czy można mu zaufać. Jeśli mu na tobie zależy będzie szczęśliwy, że wolno mu z Tobą przebywać.
 40. Planuj zajęcia, randki, ubieraj się seksi, ale bez przesady. Nie rób schematu ciągle to samo lub na niskim poziomie. Kobieta nie powinna być wulgarna: nie mów mu na pierwszej randce w jakim miejscu chciałabyś uprawiać seks, i że np. jaką muzykę lubisz do kochania. On nie poślubi dziewczyny, która powie mu wtedy, że lubi dostawać klapsy na gołą pupę, połamaną anteną samochodową na tylnym siedzeniu.
 41. Unikaj gorących pieszczot, dopóki nie będziesz chciała iść na całość. Najlepiej całować się w pozycji pionowej w drzwiach lub na korytarzu.
 42. Zaproś go do siebie wcześniej zanim wyjdziecie na kolację, napijcie się wina, poznaj go z psem, nie będzie miał pretekstu odwiedzić cię późną nocą.  To pomoże przełamać lody, po randce nie poczuje się potraktowany bezosobowo.
 43. Nie opowiadaj jak ktoś były cię źle traktował i w ogóle o eks. Jak zapyta, odpowiedz, że to długa i nudna historia.
 44. Mężczyźni uwielbiają wszystko, co jest miękkie i kobiece. Delikatnie perfumowane.
 45. Kiedy doszło do seksu, należy zachowywać się tak jakby związek nadal był we wstępnej fazie rozwoju.
 46. Mężczyzn intryguje to, nad czym nie są w stanie zapanować.
 47. Dobrze, żeby czasem nie wiedział gdzie jesteś.
 48. Emocjonalna reakcja kobiety daje mężczyźnie 3 rzeczy: uwagę, kontrole i poczucie ważności./ ważna jest Twoja siła spokoju./
 49. Jeżeli kobieta łatwo manipulować, to facet niewiele musi z siebie dawać, żeby przy nim została.
 50. Kiedy się denerwujesz, on upewnia się, że ci na nim zależy.
 51. Kiedy nie dzwonisz, on też się zastanawia, co się dzieje.
 52. Im rozsądniej i spokojniej się zachowujesz, tym bardziej emocjonalnie zachowuje się facet.
 53. Dla faceta ważne jest z jakiego powodu interesuje się nim kobieta: czy ze względu na kasę czy na jego. Czyli kiedy on opowiada o swoim samochodzie, kasie restauracjach, to ona powinna reagować na to na zasadzie gratuluję, to świetnie, bez przesadnego entuzjazmu.
 54. Chodzi o to, żeby powierzchowne rzeczy nie robiły na Tobie wrażenia.
 55. Mężczyźni podziwiają kobiety, które chcą się rozwijać i samodzielnie piąć w górę, a nie takie które wspinają się po drabinę społecznej kosztem mężczyzn.
 56. Szacunek= zaufanie, kiedy cię nie szanuje, to ci nie ufa, kiedy Ci nie ufa to ciągle będzie trzymał cię na dystans.
 57. Kiedy coś Ci daje, podziękuj mu i pochwal. Doceniaj go za jego zasługi, nie mają tego dosyć.
 58. Najbardziej podnieca go fakt, że kocha kobietę, na którą naprawdę można liczyć i która przy nim będzie.
 59. Gdy tylko zaczyna się nuda przerwij rutynę, zmiana zachowań przyzwyczajeń ożywi związek.
 60. Nie zmuszaj faceta do niczego.
 61. Mężczyzna chce poczuć się wyjątkowo. Nie możesz być dla niego zbyt miła i uległa, bo wtedy myśli, że możesz zachowywać się tak dla byle kogo i nie czuje się wyjątkowo.
 62. Mężczyźni kochają kobiety, przy których mogą czuć się swobodnie i być zrelaksowani.

Zasady zebrane na podstawie książek:

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” 2005, „Dlaczego mężczyźni poslubiają zołzy”2010 – Sherry Argov

„Czego pragną mężczyźni?” – Ch.Gertsman, R.Pizzo, B.Seldes 2001

 

Standard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge