Seks

Terapia „seksualna” oznacza różne problemy w ramach seksualności kobiety i mężczyzny. Kiedy problemy z jakimi boryka się klient czy para klientów ma naturę psychiczną , kiedy do związku wkrada się rutyna, w wyniku czego także życie seksualne nie daje satysfakcji, kiedy z powod zahamowań emocjonalnych, kompleksów, braku zaufania (bądź jego spadeku) do partnera/partnerki, nieustannego stresu, depresji, lękiem przed posiadaniem dziecka, obawa przed tym, czy uda się w pełni partnera/partnerkę zadowolić, dobrym pomysłem jest skorzystanie ze wsparcia terapeuty. Szukanie po,ocy jak najbardziej jest uzasadniona również w przypadku osób, które mają problemy z akceptacją swojej orientacji seksualnej bądź obserwują u siebie zaburzenia identyfikacji płciowej, ktoś może poszukiwać sposobów przezwyciężenie komplikacji życia seksualnego (np. oziębłość płciowa, impotencja, przedwczesny wytrysk, nerwice seksualne itp.). Gdzie warto zwrócić uwagę na intymność i bliskości w celach ogólnouzdrawiających ralację.

Innym zadaniem terapii seksualnej może być zapobieganie problemom życia płciowego – takim jak impotencja, przedwczesna ejakulacja, oziębłość płciowa, czy różnego rodzaju nerwice seksualne.
Z jednej strony kluczem do tego typu problemów jest bardziej terapeutyczne podejście do seksualności – mniej nerwowe, mniej napięte (zbyt skoncentrowane na nerwowych oczekiwaniach i podświadomych lękach), a zamiast tego – podejście bardziej świadome, życzliwe. Powinniśmy zrozumieć, że to seks ma nam służyć, a nie my jemu. Seks jest narzędziem w naszych rekach. Nie powinniśmy go zatem mitologizować, tak jakbyśmy to my byli narzędziami. My jesteśmy władcami swojego seksu. Poprzez bardziej świadome, naturalne i życzliwe podejście do swojej seksualności – stopniowo możemy znacznie bardziej poznać wzajemną intymność i swoje wzajemne intymne reakcje, i z czasem dojść do coraz większej harmonii w tym obszarze.

Jednocześnie życie seksualne  małżonków/ partnerów  może być źródłem wielu konfliktów. Jednym z większych problemów jest uzależnienie od seksu i miłości.

Z kolei bardziej twórcze, oparte na życzliwości, zaufaniu i dobrej woli podejście do seksualności może zaowocować ustąpieniem wielu problemów związanych z seksualnością, większa radością i zadowoleniem płynącymi z wzajemnego kontaktu, jak i pomaga stworzyć lepszy fundament pod poczucie większej dojrzałości życiowej i duchowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge