Bez kategorii

„Pewna siebie, zdecydowana i pociągająca kobieta – Ty też możesz taka być.”

Czujesz, że Twoje życie nie jest takie jak byś chciała? Masz w sobie jakąś tęsknotę. Chcesz od świata, czegoś więcej?

Pomyśl jak fantastycznie byłoby gdybyś mogła w zależności od sytuacji w mgnieniu oka poczuć się pewną siebie profesjonalistką czy też intrygującą uwodzicielką…

Tekst: Kinga Łakomska, psycholog, terapeuta, coach, trener NLP

Jak wygląd zewnętrzny i to co myślisz wpływa na Twoje poczucie pewności siebie a w efekcie sukces i szczęście w Twoim życiu sama wiesz najlepiej i odczuwasz to na własnej skórze. Często rozmawiając z różnymi kobietami, niezależnie od wieku, okazuje się, że brakuje im czegoś co nazywają pewnością siebie, przebojowością czy asertywnością. Podejmują one z tego powodu decyzje, których potem żałują lub właśnie nie podejmują żadnych działań i są biernymi obserwatorkami swojego życia. Wszystkie te braki prowadzą do tego, ze nie są szczęśliwe, a co za tym idzie nie realizują swoich planów, rezygnują z siebie i swoich marzeń. Nie ma znaczenia czy masz lat 20, 30 czy 40, dobrze jest zwrócić swoją uwagę na siebie samą. Zapytaj siebie czego Ty chcesz? Nie Twoi rodzice, chłopak, mąż czy dzieci.

Kiedyś uczestniczyłam w pewnym warsztacie, gdzie poznałam młodą dziewczynę była bardzo dobrze wychowana w potocznym znaczeniu tego słowa. Umiała dopasować się do każdej sytuacji i do każdej osoby, można by nazwać ją uległą i cichą, ze wszystkimi się zgadzała, mówiła niewiele. Jednocześnie inni odbierali ją jaką sympatyczną osobę, albo w ogóle jej nie zauważali. Była wręcz bez wyrazu. To co bardzo dobrze zapamiętałam, to słowa, które wtedy wypowiedział prowadzący do tej młodej kobiety: „Rezygnując z mówienia co myślisz, czego chcesz, rezygnując z dobrej zabawy, rezygnujesz z siebie. Z kim jesteś 24 godziny na dobę? Z kim spędzasz każdą wolna chwilę? Z kim zawsze będziesz szła do łózka, każdej nocy? Z kim będziesz do końca swoich dni?…” Wtedy dla niej stało się jasne, że powinna być najważniejszą osobą w swoim życiu. Za każdym razem kiedy rezygnuje z czegoś co jest dla niej naprawdę ważne, pozwala komuś innemu kierować swoim życiem, decydować za siebie, co jest dla niej dobre i co sprawi że będzie szczęśliwa.

Mam przyjaciółkę Magdalenę, która w 100% jest przekonana o tym, że może pomagać i kochać innych , dopiero wtedy kiedy sama jest szczęśliwa i kocha siebie. Często powtarza: Dzisiaj jest pierwszy dzień reszty Twojego życia. I rzeczywiście, pierwszym krokiem do bycia bardziej szczęśliwą to powiedzieć sobie „Dość”. Zakończyć dotychczasowy etap swojego życia. Powiedzieć sobie, że już wystarczy. Czasami najważniejszą kwestią jest podjęcie decyzji i sam fakt wykonania tego pierwszego kroku nazywanego: „od dziś zmieniam swoje życie”, jest energią która powoduje, że w przestrzeni coś się zmienia. Podejmij decyzje i bądź konsekwentna. Poczuj jak to brzmi w Twojej głowie: „Mam tego dosyć. Koniec z tym” Zadbaj o ton głosu w jakim to mówisz, nawet jeżeli jest to w tylko w Twojej głowie. Niech będzie zdecydowany i nieznoszący sprzeciwu.

Bardzo ważne jest również to jak się ubieramy… Przypomnij sobie jak czujesz się w powyciąganej pidżamie czy też dresie, w którym chodzisz cały dzień, a jak, kiedy jesteś ubrana w atrakcyjny sposób, kiedy jesteś umalowana i elegancka? Czujesz różnicę. To, jak chodzisz w kapciach, a jak w butach na obcasie ma znaczenie. Postawa ciała się zmienia. Podświadomość reaguje na to w co się ubierasz. Jeżeli chodzisz po domu w powyciąganych brudnych ciuchach, niewykąpana i z wczorajszym makijażem trudno, żebyś poczuła się atrakcyjna i interesująca… chyba, ze chcesz zainteresować sobą terapeutę czy opiekę społeczną. Jak Cię widzą tak cię piszą. Kiedy jesteś dobrze ubrana ludzie w pozytywny sposób Cię postrzegają, oglądają się za tobą mężczyźni, bo chcą mieć taką dziewczynę, oglądają się również kobiety bo chcą wyglądać tak jak Ty. Codziennie utrzymuj właściwą postawę. Stój prosto z podniesioną głową, nie unikaj kontaktu wzrokowego.

Z kolei czekając do okulisty, byłam świadkiem rozmowy dwóch kobiet czekających przed gabinetem dietetycznym wymieniając opinie na temat odżywiania. Kobiety wymieniały się hasłami w stylu : „ciało jest świątynią” albo „jesteś tym co jesz”. Dla większości ludzi to tylko slogany, jednak one obie dokładnie wiedziały jak zły sposób odżywiania wpływa na ich ciało, a w efekcie na samopoczucie. Mówiły o pojawiających się wyrzutach sumienia czy satysfakcja z dbałość o zdrową dietę. Dbanie o swoje ciało dodaje pewności siebie. Nie tylko to co jesz, ale również to jak je traktujesz, odpowiednia ilość snu, ruch, zabiegi pielęgnacyjne. Na pewno miałaś taki dzień kiedy nie chciało Ci się wykąpać czy zrobić coś do jedzenia i sięgnęłaś po batona. Kiedy jesteś sprawna fizycznie, kiedy uprawiasz sport w Twoim ciele wydzielają się endorfiny, hormony szczęścia. Wystarczy zacząć, i robić nawet małe kroczki powoli ale regularnie, myśl o efektach, niech ćwiczenia i praca z ciałem sprawiają Ci przyjemność, w pewnym momencie zacznie Ci brakować ruchu, zawsze ćwicz tak, aby nie było to zbyt proste do zrobienia, ale też nie zakładaj niewykonalnych planów.

W swojej pracy, tak samo jak i na co dzień spotykam różne kobiety. Każda z nas w jakiś specjalny sposób myśli o sobie. Miałam przyjemność uczestniczyć w sesji fotograficznej do której zaproszono różne młode dziewczyny. Jedna z nich była wyjątkowa, a konkretniej to jakiej przemiany dokonała w ciągu zaledwie kilku godzin. Duża zasługa leżała po stronie ekipy jednocześnie gdyby nie otwartość Karoliny pewnie nic by z tego nie wyszło. Do studia weszła kolejna umówiona na ten dzień młoda kobieta. Wszyscy mieliśmy wrażenie, że to nie jest miejsce dla niej ponieważ była bardzo przestraszona i ledwo było słychać jej głos kiedy coś mówiła. Żeby przemóc jej nieśmiałość fotograf, makijażystka i inni rozmawiali z Karoliną. Fotograf prosił ją, żeby podczas pozowania myślała: „Zasługuję na to”, „Mam prawo…” czy hasło z kampanii reklamowych firmy L’Oreal, „Jestem tego warta”. Prosił: „Zacznij myśleć: „Jestem, tym kim chcę być i jestem w tym dobra”. Nie wahaj się i nie miej wątpliwości. Po kilku chwilach Karolinie błyszczały oczy i była prawdziwą gwiazdą. Przestała ograniczać sama siebie, swoim sposobem myślenia. Zaczęła myśleć w sposób, który ją wspierał i dawał jej wolność. Kierunek jaki nadajemy naszemu myśleniu to też nawyk i można się nauczyć myśleć w sposób przyjazny dla samej siebie.

Poczucie pewności siebie, przebojowości i bycie pociągającą to również kwestia zaufania do siebie. Bądź obecna w swoim życiu. Zobacz gdzie jesteś? Jak się z tym czujesz? Bądź tu i teraz. Przestań żyć przeszłością. Twój spokój da Ci oparcie. Bądź otwarta i ciekawa świata. Przygotuj się na to, że odniesiesz sukces, że poznasz właściwego faceta. Bądź gotowa.

Prowadząc warsztaty w Szkole Uwodzenia dla kobiet zachęcam do wykonywania pewnego rytuału. Dobrze jest mieć ulubiony utwór muzyczny, który wprowadza Cię w taki nastrój. Na przykład Hurts „Wonderful life” czy Lady Gaga „Alehandro”. Uczestniczki znajdują taką muzykę, taki rytm przy, którym czują się atrakcyjne i seksowne, poruszają biodrami, kiedy chodzą. Kobiety słuchając utworu, wychodząc z domu idą energicznym krokiem. Przypominają sobie jak czuły się kiedy były zdecydowane i pociągające tak, aby wejść w ten wyjątkowy stan i poczuć to.

Zapraszam Cię do eksperymentu. Wstań i wyobraź sobie, że przed Tobą stoisz taka wymyślona Ty, stoi przed Tobą plecami, w tym samym kierunku co Ty ma skierowaną Twarz. Chciałabym żebyś spojrzała na nią oczami swojej wyobraźni. To jest taka Ty, która doskonale zna aspekt kobiecości, wie czego pragną mężczyźni, zna swoja wartość, jest pewna siebie i pożądana przez mężczyzn. Przyjrzyj się jej dokładnie, kiedy już szczegółowo wiesz jak wygląda, jak się czuje, jak patrzy, jak się porusza, mam do ciebie być może dziwną prośbę, abyś zrobiła krok do przodu i weszła w jej skórę. Zrób ruch tak jakbyś rzeczywiście zakładała jej skórę, wchodziła w nią. Wymość się w niej, dopasuj wszystkie elementy, spójrz jej oczami. Poczuj się tak jak ona. Poruszaj się jak ona. Wyobrażając sobie przed sobą taką samą siebie jak ty , kiedy wchodzisz w jej skórę, stajesz się taka, masz jej myśli, przekonania, wartości. To przecież Ty. Masz w sobie ten specyficzny pierwiastek kobiecości. On tam jest. Wystarczy go tylko odkryć.

Zacznij dbać o siebie, nie tylko w kwestii, bycia po swojej stronie, ale również czysto zewnętrznie, zadbaj o swoje ciało, nastrój, to czego chcesz, jak wyglądasz, jak spędzasz czas. Kiedy będziesz dbać o siebie znajdziesz też mężczyznę, który jest Ciebie wart i z którym będziesz szczęśliwa, będziesz podejmowała lepsze decyzje, dobre dla Ciebie i Twoich bliskich. Możesz być spełniona szczęśliwą kobietą:)

Najważniejsze dla Ciebie jest to, że możesz się tego nauczyć:) pozostaje zastosowanie w praktyce.

Czas należy do Ciebie.

Artykuł opublikowany w lifestylowym magazynie WOW 01/2013

 

Standard

3 thoughts on “„Pewna siebie, zdecydowana i pociągająca kobieta – Ty też możesz taka być.”

  1. Zdecydowane kobiety czują się lepiej same ze sobą – wiem, bo sama kiedyś taka nie byłam, ale na szczęście udało mi się to zmienić i jestem bardziej szczęśliwa 🙂

  2. Kobiety w natłoku codziennych prac często zapominają o sobie – o tym jak ważne jest dbanie o siebie, aby po prostu czuć się lepiej. Kobieta, która dobrze czuje się ze sobą jest bardziej atrakcyjna dla otoczenia, wydaje się być pewna siebie i przebojowa. Każdej z Was tego życzę, pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge